Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Rolls-Royce mezi kartami přichází do Česka

18.6.2012  |  Zdeněk Bubák


Kreditní karta, Banka, Finance, Privátní bankovnictví, Fridrich Wilhelm Raiffeisen, ATM, Bankomat, Pojištění, Master Card, Elite, RaiffeisenV České republice bude možné poprvé získat „Rolls-Royce mezi kreditními kartami“, a to kartu MasterCard World Elite, kterou začíná Raiffeisenbank nabízet prostřednictvím své privátní banky Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Nová karta s názvem Friedrich Wilhelm Raiffeisen je nejprestižnějším typem karty MasterCard World Elite. „Jsme rádi, že jsme jedinou bankou, která na českém trhu nabízí takto prestižní kartu. Klienti našeho privátního bankovnictví ocení především celosvětový rozsah concierge služeb a velmi vysoké limity a standardy pojištění,“ uvedl Petr Vitásek, ředitel privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

„Bezkonkurenční je rozsah benefitů v oblasti pojištění, ale především jazykový rozsah a úroveň concierge, která je držitelům karet poskytována. Připravujeme také speciální nabídku využití letištního salonku MasterCard na pražském letišti. Karta samozřejmě zaujme i exkluzivním designem se stříbrným logem MasterCard, jehož použití je limitováno právě pro nejprestižnější karty,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.
 
„Vydávání karet World Elite se řídí náročnými požadavky na poskytované benefity. V této souvislosti nás velmi těší spolupráce s týmem Raiffeisenbank. Díky němu je Česká republika mezi 23 evropskými zeměmi, kde se karta World Elite vydává pro nejnáročnější klienty,“ dodává Ivana Laňová, obchodní manažerka MasterCard Europe pro Českou republiku.

Privátní banka Raiffeisenbank roste o 20 % ročně

Raiffeisenbank spustila nový koncept privátního bankovnictví pod značkou Friedrich Wilhelm Raiffeisen v loňském roce. Od té doby přinesla na český trh nový standard služeb a řadu ojedinělých produktů, které doposud české privátní banky nenabízely, např. otevřenou architekturu či zakládání rodinných nadací a trustů. „Privátní bankovnictví bylo v loňském roce naším nejrychleji rostoucím segmentem. Podařilo se nám nalákat řadu nových klientů, příjemný je pro nás fakt, že se nám daří získávat i klienty, kteří si doposud své peníze nechávali spravovat v Londýně či ve Švýcarsku. Tito klienti zjišťují, že už zde mohou získat stejně kvalitní služby, jaké jim nabízejí zahraniční privátní banky,“ dodal Petr Vitásek s tím, že aktiva pod správou Friedrich Wilhelm Raiffeisen meziročně vzrostla o více než 20 %  a celkově dosahují objemu v řádu desítek miliard korun.

Je libo limuzínu i s řidičem, zaslání květin partnerce nebo překladatele po telefonu?

Karta Friedrich Wilhelm Raiffeisen nabízí komplexní concierge služby, a to po celém světě. „Klientům tak celosvětově zajistí např. letenky, ubytování, salonek pro hotelové jednání, pronájem auta i s řidičem, zaslání daru či květin či např. právní asistenci nebo překlad po telefonu,“ uvedl Petr Vitásek. V rámci služeb klient dále získává např. aktuální zpravodajství, asistenční služby pro případ nenadálých situací, cestovní poradenství, informace o golfových hřištích nebo informace o lékařských službách v dané destinaci. Služby jsou dostupné nepřetržitě v několika světových jazycích.

Od ostatních  karet se karta odlišuje i rozsahem pojištění. Kromě běžně nabízeného rozsahu cestovního pojištění nabízí karta na cestách krytí i golfového či obchodního vybavení, odpovědnosti a osobních věcí. Dále má klient v ceně karty pojištění zneužití, přepadení u ATM, ochrany koupě a nejlepší ceny. Pojistné limity jsou samozřejmě výrazně vyšší než je tomu u běžných karet.

Součástí karty jsou rovněž služby Priority Pass (vstupy do VIP letištních salónků) a ELITE program se slevami a asistenčními službami. Karta dále nabízí výhodnější úrokovou sazbu (15% p.a pro bezhotovostní transakce) a delší bezúročné období (až 50 dní). Podmínky pro vydání karty jsou individuální, max. úvěrový rámec činí  milion korun.

Podle odhadu Friedrich Wilhelm Raiffeisen je pod správou českých privátních bank jen zhruba třetina peněz z těch, které by pod správou mohly být. Další třetinu spravují privátní banky v zahraničí a poslední část jsou peníze uložené v ČR, ale ne pod správou privátních bank, tedy jsou buď rozložené do různých bank nebo jejich majitel nevyužívá privátní služby.
    


Související články:
Developerský úvěr. S čím může pomoci?

Jak na refinancování hypotéky?

Raiffeisenbank nabízí k novým kreditním kartám cashback ve výši 10 procent

Předvánoční nabídka bonusů a akcí k bankovním kreditním kartám

Máte zájem o bezkontaktní kreditku? Nově ji dostanete i v Raiffeisenbank

Kalkulačka Vám najde nejvýhodnější hypotéku - zde
Kalkulačka spotřebitelských úvěrů, nejvýhodnější bankovní půjčky - zde

všechny články
Dále v rubrice

Družstevní bydlení či sdílené vlastnictví aneb řešení současné krize bydlení

Obrázek: Muž s dalekohledem Češi se družstevního bydlení bojí. Preferovanou formou vlastnictví je jen pro 3 procent těch, kteří si plánují pořídit byt či dům, a naopak 13 procent ho při koupi nemovitosti ani nezvažuje. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu...

Česká národní banka zvýšila repo sazbu na 7 procent. Kdo zvýší úrokové sazby na spořicím účtu?

Obrázek: Graf Česká národní banka na včerejším měnově-politickém zasedání rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu, čímž se dostala na úroveň 7 procent, což je nejvyšší úroveň od května 1999...

Úrokové šílenství. Hypotéky výrazně zdražily další čtyři banky

Obrázek: Dům Banky na tuzemském hypotečním trhu dále zvyšují úrokové sazby. V uplynulém týdnu přitom změny byly poměrně výrazné, banky hypotéky zdražovaly až o 0,6 procentního bodu. Podle některých odborníků se hypoteční úrokové...

Česká spořitelna a Buřinka zvýšily úrokové sazby u úvěrů

Obrázek: Domečky Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny od 15. června 2022 zvýšily úrokové sazby u úvěrových produktů. Hlavním důvodem je podle vyjádření banky pokračující růst ceny zdrojů. Úroková sazba...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz